Home » NBA » NBA: Golden State Warriors mposhti 114:111 Boston Celtics

NBA: Golden State Warriors mposhti 114:111 Boston Celtics

NBA: Golden State Warriors mposhti 114:111 Boston CelticsGolden State Warriors shënoi fitore të madhe ndaj Boston Celtics, të cilën e mposhti me rezultat 114:111.

Kjo ishte fitorja e 19-të radhazi si vendas për Golden State, duke bërë të ditur se është në formë të lartë këtë edicion.

Klay Thompson ishte ylli i vendasve që realizoi 31 pikë, duke qenë dhe lojtari më i mirë i ndeshjes, ndërsa në anën tjetër Jared Sullinger ishte më i miri te Boston me 26 pikë dhe 9 kërcime.

Golden State gjatë këtij edicioni ka arritur 36 fitore dhe vetëm 6 humbje në NBA, për startin e tyre më të mirë në histori, ndërsa numërojnë gjithashtu dhe 14 ndeshje pa humbje në Konferencën e Lindjes.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni