Home » Futboll » Naser Aliji mysliman i devotshëm

Naser Aliji mysliman i devotshëm

Naser Aliji mysliman i devotshëmFutbollisti më i ri i Kombëtares së Shqipërisë, Naser Aliji, ka treguar se është një mysliman i devotshëm.

Së fundmi lojtari është huazuar nga Baseli në ekipin tjetër zviceran Vaduz, dhe ai tani ndodhet në Turqi së bashku me shokët e skuadrës, transmeton Telegrafi.

E natyrisht kur është koha për ta falur namazin, Aliji nuk përton fare dhe e bënë me dëshirën dhe kënaqësinë më të madhe.

21-vjeçari e ka falur namazin e xhumasë në Turqi, dhe ka futur një foto në rrjetet sociale duke u lutur që all-llahu tua bëjë kabull namazin.

“Allahu kabull ia bëftë xhumanë”, shkroi Aliji.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni