Home » Futboll » Mourinho do ta zëvëndësoj Sir Alex Fergusonin

Mourinho do ta zëvëndësoj Sir Alex Fergusonin

jose-mourinho_86782tRaporte nga Anglia vazhdojnë të pohojnë se trajneri i Interit Jose Mourinho do ta zëvëndësoj Sir Alex Fergusonin në postin e trajnerit te Manchester United.

‘The Daily Mail’ raporton se tekniku portugez do të rikthehet në Premier League që ta drejtojë Manchester Unitedin kur Sir Alex Ferguson të deklarojë pensionimin. Mourinho shpeshherë është thënë të jetë pasuesi ideal i Ferguson te United.

Fergie kishte thënë se ai do të jetë në krye të detyrës derisa ta mbaj shëndeti, por ‘The Daily Mail’ thotë se ai do të vendos të largohet sezonin e ardhshëm. Ferguson është i ngarkuar me punë te Manchester United prej vitit 1986, duke fituar 12 tituj të Premier Ligës, 5 kupa FA, dhe dy UEFA Champions League.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni