Home » Futboll » Mourinho: Bale e ka keq, La Liga s’është më e mira

Mourinho: Bale e ka keq, La Liga s’është më e mira

mourinho-bale-e-ka-keq-la-liga-s-euml-sht-euml-m-euml-e-mira_hdTrajneri i Chelseat, Jose Mourinho, ka hedhur poshtë pohimet e Gareth Bale se La Liga është kampionati më i mirë në botë.

“Bale e ka thënë këtë për shkak se ai është atje. Ju duhet që të pranoni atë që të hotë Bale, por unë po ashtu kam qenë atje”.

“Unë e fitova La Ligan, unë e humba La Ligan, por edhe e fitova La Ligan, dhe natyrisht se e di diferencën mes La Ligas dhe Premier Ligës”.

“Të hysh në ndeshje duke e ditur se sigurt do të fitosh nuk është gjithnjë gjë e mirë. Në Spanjë të gjithë e dinë se dy ekipe janë në maje të botës. Një ekip i tretë si Atletico po bën mrekulli dhe ata e fituam edhe titullin sezonin e kaluar, që nuk është normale”.

“Po ashtu, në La Liga ekipet bëjnë mbi 100 pikë, që nuk është mirë për një kampionat. Nuk është mirë për konkurrencën”, u shpreh Mourinho.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni