Home » Futboll » Moura një muaj jashtë fushe

Moura një muaj jashtë fushe

Moura një muaj jashtë fusheParis St Germain do të këtë mungesën e mesfushoritc për katër javë.Futbollisti brazilian është lënduar dhe i mungojë skuadrës së PSG-së edhe para ndeshjes më skuadrën e Chelseat (1-1), në Champion League.

Në ndeshjen e ndaj skuadrës së Chelseat në vend të Mouaras ka luajtur futbollisti argjentinas Ezequiel Lavezzi. 22-vjeçari pritet të mungojë edhe në ndeshjen kthyese që zhvillohet në Londër.

Lucas Moura në vitin 2013 u transferua nga Sao Paolo në PSG, dhe nga ajo kohë ai ka realizuar 65 paraqitje për skuadrën franceze dhe ka shënuar 12 gola. /KosovaPress/

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni