Home » Futboll » Milani në vend të dytë

Milani në vend të dytë

img.348565_tSkuadra e Milanit ka shënuar fitore me rezultat prej 2-0 si mysafir i Catanias, për t’u ngritur në vendin e dytë në tabelë.

Fitoren Rossonerëve ua siguroi Klaas-Jan Huntelaar, i cili shënoi të dy golat e mysafirëve në minutat shtesë të takimit (90’+3 dhe 90’+5).

Me këtë fitore, Milani ngjitet në kuotën e 28 pikëve, një më shumë se Juventusi që gjendet në vendin e tretë dhe shtatë më pak se Interi që prin në tabelë. /Telegrafi/

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni