Home » Kampionati Italian » Milani humb ne vendin e vet

Milani humb ne vendin e vet

patoooPothuajse njohësit më të mëdhenj të këtij sporti e kanë llogaritur favoritë të plotë Milanin, por befasisht pësuan humbje 0:2 para shikuesve të vet nga Palermo dhe kjo ishte befasia më e madhe e javës së 16-të të Seria A në futboll.

Milani tronditi edhe adhuruesit e vet në stadium më këtë humbje të papritur. Golat e fitores së Palermos i kanë shënuar Miccoli në minutën e 49-të dhe Bresciano në atë të 62-të. Kampioni aktual, Interi barazoi si udhëtues 1:1 me Atalantën. Golin për Atalantën që ishte mikpritëse e ka shënuar Tiribocchi (81’) dhe për Interi realizoi Milito (15’). Interi i prin tabelës me 36 pikë, ndërsa me pesë pikë më pak mbetët i dyti Milani.

Rezultatet

Lazio – Genoa 1:0 (1:0)

Parma – Bologna 2:1 (0:1)

Milani – Palermo 0:2 (0:0)

Chievo – Fiorentina 2:1 (2:1)

Siena – Udineze 2:1 (0:0)

Catania – Livorno 0:1 (0:0)

Bergamo – Interi 1:1 (0:1)

Cagliari – Napoli 3:3 (0:1)

Bari – Juventus 3:1 (2:1)

Tabela

1. Interi 16 11 3 2 35:14 21 36

2. Milani 16 9 4 3 23:17 31

3. Juventusi 16 9 3 4 29:19 30

4. Parma 16 8 4 4 22:20 28

5. Bari 16 6 6 4 19:15 24

6. Roma 15 7 3 5 25:22 24

7. Chievo 16 7 3 6 20:17 24

8. Fiorentina 16 7 3 6 18:15 24

9. Genoa 16 7 3 6 28:27 24

10. Napoli 16 6 6 4 24:24 24

11. Sampdoria 15 7 3 5 20:22 24

12. Cagliari 16 7 2 7 25:21 23

13. Palermo 16 6 5 5 21:20 23

14. Udinese 16 5 3 8 19:21 18

15. Lazio 16 3 7 6 10:15 16

16. Bologna 16 4 4 8 17:24 16

17. Livorno 16 4 3 9 7:18 15

18. Atalanta 16 3 4 9 15:25 13

19. Siena 16 3 3 10 17:27 12

20. Catania 16 1 6 9 14:25 9

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: , ,

Komentoni