Home » Kampionati Botëror "Brazili 2014" » Mikhailichenko:Ekzistojnë gjasat për kualifikim

Mikhailichenko:Ekzistojnë gjasat për kualifikim

Ukraina ka vazhduar përgatitjet para ndeshjes së dytë me Greqinë.

ukraineNë ndeshjen e parë të play off-it për kualifikim në botëror, ekipet u ndanë baras.

Sa i përket kualifikimit, trajneri ukrainas, Olekiy Mikhailichenko deklaroi:

“Do të doja të ishim më afër kualifikimit, por unë mendoj që gjasat janë 50me50 për të dyja përfaqësuesest. Ndeshja e së mërkurës do të jetë si finale dhe unë do të doja mbështetje të fortë nga tifozët në Donetsk, që ata të bëhen lojtari ynë i 12-të” përfundoi Mikhailichenko.

Fituesi i ndeshjes në Donetsk do të fitoi biletën për Afrikë të Jugut.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni