Home » Futboll » Messi: Të gjithë lojtarët e Barçës e meritojnë Topin e Artë

Messi: Të gjithë lojtarët e Barçës e meritojnë Topin e Artë

Lionel-Messi-Photo-01Superylli i Barcelonës, fituesi i sivjetmë i Topit të Artë, Lionel Messi, ka deklaruar se cilido nga bashkëlojtarët e tij te Barcelona meriton ta fitojë çmimin prestigjioz.

Pasi ishte i treti në vitin 2007 dhe i dyti në vitin 2008, argjentinasi dominoi me 473 pikë (240 pikë më shumë se Cristiano Ronaldo) këtë vit duke u shpallur fitues i Topit të Artë nga revista ‘France Football’.

“Cilido nga bashkëlojtarët e mi do të mund ta fitonte, sepse secili prej tyre e meriton”, u ka thënë Messi gazetarëve. /botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni