Home » Futboll » Messi lider i listës së FIFA-s

Messi lider i listës së FIFA-s

lionel-messi--1024x768-25Njëri prej futbollistëve më të mirë në botë, Lionel Messi po bën kërdinë edhe në listën e udhëheqjes së FIFA-s. Ai pa ndonjë telashe po e kryeson emëroren e FIFA-s për futbollistin e vitit.

Mesi pasi ka fituar çmimin më të mirë, pra “Topin e Artë”, e ka mundësinë ta fitojë edhe çmimin për futbollistin më të mirë të vitit që ndahet nga FIFA. Nominimet i kompletojnë fituesi nga viti i kaluar, Cristiano Ronaldo, dhe bashkëlojtari i tij te Real Madridi (fituesi nga viti 2007), Ricardo Kaka.

Nominimet për lojtarin më të mirë të vitit nga FIFA:

Lionel Messi (Argjentinë, Barcelona)

Cristiano Ronaldo (Portugali, Real Madrid)

Andres Iniesta (Spanjë, Barcelonë)

Kaka (Brazil, Real Madrid)

Xavi (Spanjë, Barcelonë) /botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni