Home » Futboll » Messi e mori Topin e Artë

Messi e mori Topin e Artë

mesiiiissaFituesi i sivjetmë i Topit të Artë, Lionel Messi, mëngjesin e të dielës ka marrë çmimin e tij në Francë, dhe ka falënderuar bashkëlojtarët e tij që i kanë ndihmuar që ta fitojë këtë çmim.

Messi grumbulloi 473 pikë duke fituar bindshëm para Cristiano Ronaldos dhe bashkëlojtarit të tij, Xavi Hernandez që përfundoi në vendin e tretë.

“Ua dedikoj Topin e Artë kolegëve të mi, dhe e ndaj këtë trofe me ta. Dëshiroj ta falënderoj familjen time, miqtë e mi dhe vëllezërit e mi që janë gjithmonë me mua”, tha Messi.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni