Home » Futboll » Messi e dëshiron Rijkaardin në vend të Enriques

Messi e dëshiron Rijkaardin në vend të Enriques

messi-e-d-euml-shiron-rijkaardin-n-euml-vend-t-euml-enriques_hdYlli i Barcelonës, Lionel Messi, dëshiron që Luis Enrique të largohet nga posti i trajnerit të Barcelonës. Dhe, në vend të tij të rikthehet në detyrë, Frank Rijkaard.

Barcelona, kaosi vazhdon. Fitorja e thellë 5:0 ndaj Elches nuk i ka zgjidhur problemet mes ekipit dhe trajnerit Luis Enrique.

Sipas El Confidencial, shkruan Lajmi, disa prej futbollistëve, përfshirë yllin më të madh Lionel Messi janë haptas kundër trajnerit Luis Enrique.

Madje, ylli argjentinas dëshiron që Enrique të largohet sa më parë nga detyra dhe në vend të tij skuadra të drejtohet nga ish trajneri i gjigantit katalan, Frank Rijkaard.  /Telegrafi/

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni