Home » Futboll » Messi do të luaj në Nou Camp për Kombëtarën e Argjentinës

Messi do të luaj në Nou Camp për Kombëtarën e Argjentinës

85659285KT012_ARGENTINA_V_VPërzgjedhësi i Argjentinës Diego Maradona ka publikuar emëroren e 21 lojtarëve të cilët më 22 dhjetor do të luajnë në një ndeshje miqësore kundër Kombëtares së Katalonisë.

Ndeshjen në Nou Camp e “tij” në fanellën e rivalit do të luajë edhe Lionel Messi. Yjet më të mëdhenj sikur që është Messi i Barcelonës, Sergio Agueros të Atleticos apo Gonzal Higuaini i Realit do të gjendet në Nou Camp, si pjesë e Kombëtares së Argjentinës apo 15 futbollistë që luajnë në Evropë.

Këtu janë edhe portieri Mariano Andujar (Catania), mbrojtësi Nicolas Pareja (Espanyol), Martin Demichelis (Bayern), Cristian Ansaldi (Rubin), mesfushorët Fernando Gago (Real), Maximiliano Rodriguez (Atletico), Jesus Detolo (Napoli), Ever Banega (Valencia), Javier Pastore (Palermo) dhe Angel Di Maria dhe Pablo Aimar ( Benfica) etj. Maradona është i pezulluar nga për dy muaj dhe këtë ndeshje nuk mund ta drejtojë.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni