Home » Formula 1 » Mercedesi e merrë Brawn GP

Mercedesi e merrë Brawn GP

McLarenMercedes-Benz ka konfirmuar se ka marrë përsipër ndërtuesit e kampionëve të Brawn GP.

Ekipi tani do të jetë i njohurë si Mercedes Grand Prix, pasi prodhuesi Gjerman siguroi një makinë 75.1 përqind kontrollin e interesit.

Mercedesi i kishte furnizuar motorët për ekipin e sezonit të kaluar – me dy muskul(Brawn) dhe shoferit të tij Jenson Button ja ka festuar titullin e suksesit.

Ishte një sezon i paharueshëm për Brawn GP, i cili u ngrit nga hiri i Honda’s, pas vendimit për ta lënë këtë sport.

brawngp

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: , ,

Komentoni