Home » NBA » Memphis Grizzlies mposht Atlanten 94:88

Memphis Grizzlies mposht Atlanten 94:88

Memphis Grizzlies mposht Atlanten 94:88Memphis Grizzlies e ka mposhtur Atlanta Hawks me rezultat 94:88, duke e regjistruar fitoren e nëntë nga dhjetë ndeshjet e fundit.

Epiteti i më të mirit në këtë përballje te Memphis i takoi Mike Conley me 21 pikë dhe 6 asistime, ndërsa te Atlanta u veçua Jeff Teague me 22 pikë dhe 6 asistime.kësaj fitore, Memphis Grizzlies u bë njëra prej skuadrave më të forta të ligës.

Rezultatet nga takimet tjera:

Charlotte – Indiana 102-103

Detroit – Minnesota 101-112

Orlando – Chicago 97-98

Houston – Portland 98-109

Sacramento – Phoenix 85-83

Oklahoma City – L.A. Clippers 131-108

Cleveland – L.A. Lakers 120-105

San Antonio – Toronto 87-82

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni