Home » Kampionati Gjerman » Mavraj më i mirë se Rama

Mavraj më i mirë se Rama

mavraiMërgim Mavraj me skuadrën e Bochumit u kthyen me tri të mëdha nga Hannoveri.

Bochumi shënon fitore me rezultat 3:2 ndaj Hannoverit, në javën e 17-të të elitës së futbollit gjerman.

Mërgim Mavraj luajti 90 minuta dhe ka qenë më i mirë se Valdet Rama që luajti prej minutës së 68-të në radhët e Hannoverit.

Mavraj ka pasur angazhim të jashtëzakonshëm në fushë dhe këto tri pikët e fituara janë në çastet e duhura. Bochumi më këto tri pikë kalojë në vendin e 14-të me 16 pikë, ndërsa Hannoveri zë vendin e 13-të me 17 pikë.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni