Home » Futboll » Mavraj kryelartë, mposhti Hamburgun

Mavraj kryelartë, mposhti Hamburgun

Shqiptari Mërgim Mavraj ka për çka të lavdërohet sepse me Bochumin e kanë mposhtur si udhëtues befasisht skuadrën e Hamburgut.

Bochumi shënoi fitore me rezultat 1:0, e cila është siguruar në minutën e 77-të nga futbollisti Grote. Mavraj luajti shkëlqyeshëm për 90 minuta, duke dëshmuar me futbollistët e skuadrës së tij lojë maestro, për çka edhe ka dhënë rezultat në importimin e tri pikëve të rëndësishme dhe që edhe më tutje e mbajnë në vendin e 17-të me 11 pikë.

Ndërsa Hamburgu ia pa sherrin kësaj humbje sepse e ka zbritur në vendin e pestë me 23 pikë. Mavraj kohët e fundit po zë vend si titullar dhe po dëshmohet me lojë në vijën e sulmit.

Me këtë fitore Bochumi i Mavrajt ka kthyer vetëbesimin dhe pret në javët e ardhshme t’i shmanget fundit të renditjes së tabelës.