Home » Futboll » Mauro Icardi i “dorëzohet” Messit

Mauro Icardi i “dorëzohet” Messit

Mauro Icardi i "dorëzohet" MessitIcardi ndal zërat e merkatos që e shohin larg Interit dhe i betohet për besnikëri ngjyrave zikaltër.”Zërat? Më bëhet qejfi, por ajo që më intereson është të bëjë mirë te Interit.

Jam tashmë në një klub të madh dhe kam mundësinë të bëjë gjëra të mira. Ëndrra Champions? Po, dua të luaj. Të gjithë duan të luajnë dhe të fitimi i Europa League mund të na i japë këtë mundësi”, ka thënë sulmuesi argjentinas për “Daily Record”.

Ish sulmuesi i Sampdorias ka folur edhe për modelin e tij të referimit e lojtarin e preferuar: “Njerëzit më krahasojnë me Batistutën dhe unë frymëzohem nga ai, por më i madhi mbetet Messi. Do të ishte një ëndërr të luaja rregullisht me të në Kombëtare”.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni