Home » Liga e Kampionëve » Matthias Sammer: Skuadra e përqëndruar te finalja e Ch. League

Matthias Sammer: Skuadra e përqëndruar te finalja e Ch. League

Bayerni udhëton i vetëm drejt Londrës. Pas zhgënjimeve në dy finale të Ligës së Kampioneve, skuadra gjermane nuk mund të gabojë më dhe për të menduar deri në detaje rreth transfertës së Uemblit, drejtori sportiv, Matthias Sammer deklaroi se lojtarët duhet të përqëndrohen maksimalisht te takimi, prandaj bashkëshortet e tyre nuk u lejuan të udhëtojnë në të njëjtin avion me ta.

Me çarterin e posaçëm për lojtarët bavarezë nuk udhëtuan as përfaqësues të firmave sponsorizuese apo tifozë.

Një zgjedhje kjo që synon të tregojë seriozitetin e shoqërisë dhe dëshirën e drejtuesve për të mos dështuar në këtë finale sepse në rast të kundërt, kupa e veshëve të mëdhenj do të kthehej në një mallkim për ta.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat:

Komentoni