Home » Futboll » Martinez: “Figueroa do të mbetet deri në verë”

Martinez: “Figueroa do të mbetet deri në verë”

6292377Mbrojtësi i Wiganit, Maynor Figueroa, me lojërat e tija të mira u ka pëlqyer shumë skuadrave elite angleze dhe tash është gjendur nën interesimin e tyre që kërkojnë qysh në janar të sigurojnë shërbimet e tij.

Mirëpo, trajneri i Wiganit, Robert Martinez, nuk mendon se ai do të largohet në janar. “Ne nuk duam të humbim lojtarët tanë më të mirë. Maynor është një lojtar i shkëlqyeshëm këtë stinor, ai është profesionist i vërtet.

Ai do të shkojë edhe në Kampionatin Botëror 2010 dhe ndërrimi i skuadrës në këto momente nuk do t’i shkonte aspak për shtati “, ka thënë Martinez./botasot

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni