Home » Tenis » Maria Sharapova, 11 vjet pa fitore ndaj Serena Williamsit

Maria Sharapova, 11 vjet pa fitore ndaj Serena Williamsit

Maria Sharapova, 11 vjet pa fitore ndaj Serena WilliamsitSharapova është e vendosur që t’i japë fund serisë prej 11-vjetëve pa fitore ndaj Serena Williamsit, pasi dyshja do të përballet në finalen e Australian Open.

Rusja 27-vjeçare nga viti 2004 dështoi të mposhte numrin një në ranglistën botërore e cila ka rekordin prej 16 fitoreve e dy humbjeve në duelin me Sharapovan.

“Gjithmonë ka qenë një duel i vështirë për mua, por unë jam garuese që nuk dorëzohet”, ka thënë Sharapova. “Unë do të filloj takimin dhe do të bëj gjithçka që të ndryshoj rezultatin kundër saj”.

Sharapova për herë të fundit Australian Open e fitoi në vitin 2008. /Telegrafi/

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni