Home » Futboll » Marcelo Brozovic: “Pogba është më i miri, por Pirlo është doktor i futbollit”

Marcelo Brozovic: “Pogba është më i miri, por Pirlo është doktor i futbollit”

Marcelo Brozovic: “Pogba është më i miri, por Pirlo është doktor i futbollit”Marcelo Brozovic beson se Paul Pogba është lojtari më i mirë në Itali.

Mesfushori kroat i Interit, Marcelo Brozovic beson se Paul Pogba është lojtari më i mirë në Itali, megjithatë ai e pranon se Pirlo është doktor i futbollit.

“Për mua lojtari më i mirë në Itali është Pogba, megjithatë, Pirlo është doktor i futbollit. Modeli im është Lampard dhe gjithmonë kam dashur të luaj sikur ai”, tha Brozovic për Jutranji List.

Brozovic iu bashku Interit gjatë afatit kalimtar të janarit për 8 milionë euro nga Dinamo Zagreb.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni