Home » Futboll » Marc-Andre Ter Stegen si Manuel Neueri

Marc-Andre Ter Stegen si Manuel Neueri

manuelnuerPortieri i ri gjerman i Barcelonës, Marc-Andre Ter Stegen ka treguar se di edhe të luaj.Gjatë ndeshjes së Kupës mes Elches dhe Barcelonës, në një moment, Ter Stegen, ka treguar se mund të jetë edhe një mbrojtës shumë i zoti, transmeton Telegrafi.

Kur skuadrave vendase ishte në rrezik, portieri i Barçës lëshoi portën para kohe dhe doli jashtë zonës së tij duke ndalur topin me gjoks, për ta pasuar tek bashkëlojtarët e tij.

Ky veprim i gjermanit është lavdëruar shumë nga mediat spanjolle dhe ato gjermane, duke e krahasuar me portierin e Bayernit, Manuel Neuer./telegrafi/

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni