Home » Kampionati Botëror "Brazili 2014" » Maradona nuk e njohi Mullerin

Maradona nuk e njohi Mullerin

Sa provokatorë Maradona! Kush është tani ky? Nuk do mbaj konferencë me një mbledhës të topave” – tha trajneri i Argjentinës Diego Maradona, i cili nuk kishte njohur reprezentuesin gjerman, Thomas Müller.

Nëse ekziston ndonjë futbollist gjerman i cili të shtunën do të kishte qenë më i motivuar që kundër Argjentinës të shënonte gol me siguri se ai do të ishte Thomas Müller. Ky futbollist motivimin e ka grumbulluar që nga marsi i këtij viti. Në fakt pas miqësores Gjermani – Argjentinë, deri sa Maradona bëhej gati për konferencë, kur pranë tij e vërejti Mullerin kishte menduar se pranë tij është ulur një mbledhës i topave.

Pas miqësores të cilën e fituan “gauçosët”, në konferencë së bashku ishin ulur legjenda e futbollit Maradona dhe i riu Muller. Sa po ishte ulur në karrige Maradona filloi të rebelohet dhe i habitur shikonte përreth se çfarë po ndodhë. Duke e parë Mullerin filloi të fliste.

“Kush është tani ky? Nuk dua që me mbledhës të topave të mbajë konferencë”.

Pas pak Diego u ngrit nga karrigja dhe doli jashtë nga salla. Jashtë kishte dhënë disa autograme, ndërsa pasi kishte marrë shpjegim se kush ishte djaloshi pranë tij (Mulleri), ai u rikthy në konferencë. Gazetarëve iu shpjegoi se nuk kishte njohur Mullerin dhe i kërkoi falje atij.

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati

8 Responses to " Maradona nuk e njohi Mullerin "

 1. germania says:

  l nanen e maradones i ka ardh inAti per mullerin tja ka … nanen germaia argentines

 2. muzgu says:

  Do ta njohe shume mire te shtunen ne mremje dhe do ta mbaje mend Mullerin!

 3. luza says:

  por normal se nuk e njeh pse po lun si nj budall

 4. nazmi keta says:

  Te flasesh per gjermanine do te thot te flasesh per futbollin modern te sotem.Per kete pyesni Maradonen,kapelon dhe do te ua jap mundesin te pyesni edhe delbosken me shoke.Beni tifo per kete Gjrrmani se eshte vertete SPEKTAKOLARE…

 5. bahriu says:

  mmmmmm . ky na qenka Mylleri i maraadona rrebel ,ktheju droges zanatit te vjeter se ski shanc me arrit diq tjeter

 6. tyihb says:

  eshte imirhahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahahhahahhhha maradona

 7. dolfi says:

  Me të vërtet nuk do ta harroje më müller-in ai maradona. Nuk ka fare oferta si traniar dhe shprehet vete per pelqimin e nje skuadre apo tjeter qe te hapi interes. Krahasoni konferencen e shtypit te Maradones dhe te Löw pas 4-0. Vetem për zotin fliste, hahahaha lol. bravo shqiptarët e Basel-it në CL kët vit! 🙂

 8. Meni says:

  Kete drogirash e kane rras arapt pare

Komentoni