Home » Kampionati Anglez » Mancinin nuk e mirpritën lojtarët

Mancinin nuk e mirpritën lojtarët

Menaxheri i ri i skuadrës Manchester City, Roberto Mancini, ka thënë se lojtarët nuk i bën mikpritje as ndonjë organizim të veçantë kur është prezantuar zyrtarisht në klub.

Ka shumë të tillë që ishin të lidhur ngushtë me tash ish trajnerin Mark Hughes dhe nuk me pritën mirë dhe në mënyrë të veçantë. Shpresoj që të ndjej edhe unë një lidhje me ta kur një ditë do të largohem prej këtu”, ka thënë Mancini dhe ka shtuar: “Kam ëndërruar që të drejtojë një skuadër angleze.

Tash për tash çdo gjë po shkon sipas planit dhe po ndjehem mirë në qytetin e ri, me gjuhën dhe skuadrën e re “. Mancini në bankën e Man. Cityt do të debutojë më 26 janar në ndeshjen e javës së 19 të Kampionatit anglez kundër Stoke Cityt.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni