Home » Futboll » Mancini nuk e ka ndërmend të largohet nga Interi

Mancini nuk e ka ndërmend të largohet nga Interi

mancini_12.09Sulmuesi brazilian Amantino Mancini nuk e ka ndërmend të largohet nga skuadra e Interit gjatë këtij dimri edhe pse nuk është në planet e trajnerit Jose Mourinho, shkruan të martën “Gazzetta dello Sport”.

Mancini 29-vjeçar ka refuzuar kategorikisht rikthimin te ish-skuadra e tij, Roma. “Jam shumë mirë këtu dhe dua të luajë për Interin, pasi gradualisht po e dëshmojë veten.

Jam shumë i qetë dhe po e pres rastin tim, të cilin nuk do ta lëshojë nga duart”, është shprehur Mancini. Ai ka kontratë deri në vitin 2012, ndërsa këtë edicion në Serie A ka shënuar vetëm pesë paraqitje edhe atë nga pankina.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni