Home » Futboll » Mancini kandidat për trajner të Rusisë

Mancini kandidat për trajner të Rusisë

manciniRomë, 21 nëntor – Italiani Roberto Mancini është kandidat për të marrë postin e trajnerit të Përfaqësueses së Rusisë në futboll.

Mancini pritet të zëvendësojë në këtë post holandezin Guus Hiddink, shkruan “Sportmediaset.it” të shtunën. Mancini është pa skuadër që kur u largua nga Interi në maj të vitit 2008.

Hiddink ka dështuar të kualifikojë Rusinë në Botërorin 2010 të futbollit dhe pas këtij dështimi ai mendon të largohet.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni