Home » Futboll » Mancini: Guarin ta qetësojë veten

Mancini: Guarin ta qetësojë veten

mancini-guarin-ta-qet-euml-soj-euml-veten_hdBosi i Interit, Roberto Mancini, ndjen se Fredy Guarin mund të bëhet lojtar më i mirë nëse qetësohet.

E ardhmja e Guarin është vënë në dyshim pasi besohet se Mancini nuk llogarit në të, por tash ai ka një këshillë për kolumbianin.
“Guarin ka shumë cilësi, dhe anarkia që ai ka brenda vetes mund të humbet vetëm me punë të madhe”.
“Kovacic nga ana tjetër e ka të qartë atë që duhet të bëjë në fushë dhe ai është lojtar i shkëlqyer. Unë pres që ai të ketë kënaqësi duke luajtur dhe të zhvillohet në mënyrë natyrale në fushë”.
“U kam thënë lojtarëve se ata vlejnë më shumë se unë dhe kjo është e vërteta”, potencoi Mancini.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni