Home » Futboll » Mancini ëndërron Anglinë

Mancini ëndërron Anglinë

manciniRoberto Mancini e pranon Anglinë si një port i ardhshëm i tijë.

Strategu Italian është jashtë rjedhave që kurr eka lënë Kampionin Italian Inter Milan në Maj të vitit 2008.

Mancini ka sjell sukses kosiderushem tė gjatė nė Inter kohës së tij.Ai udhëzoi gjigandët e Seria A’së tre titujtë e njëpasnjëshme.

“Unë kam anuluar marrëveshjen time me Interin, sepse unë dua të kthehem trajnimit,” tha ai në TV Le Lene të Italisë.

“Ku? Unë do të preferoj (anglisht) Premiership. Unë nuk kam trajnuar më shumë se një vit dhe në këtë periudhë unë kam pasur rreth tre apo katër propozime.

“Nuk është e vërtet që nuk dua të trajnoj sepse dua shumë para.”

“Paratë për mua nuk kan qenë gjëja më e rëndësishme, si një lojtar po ashtu si një trajner.”/sportitotal

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni