Home » Futboll » Mancini: Balotelli si Ibra

Mancini: Balotelli si Ibra

mancini-balotelli-si-ibra_hdTrajneri i Interit, Roberto Mancini, mendon se Mario Balotelli është i njëjtë sikurse Zlatan Ibrahimovic.

Mancini e ka krahasuar Balotellin me Ibrahimovicin për shkak të qëndrimit të tyre në fushë, por thotë se Balotelli duhet të jetë më konkret.

“Zlatan ka më shumë vite dhe ka më shumë përvojë në futboll, klas e cilësi, që Balotelli po i fiton ende.

“Balotelli ka shumë potencial dhe pa dyshim se ai do të bëhet lojtari më i mirë në botë një ditë. Unë dua që ai të bëhet si Ibrahimovic”, ka potencuar Mancini.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni