Home » Futboll » Manchester United sakrifikon Januzajn për Cuadradon

Manchester United sakrifikon Januzajn për Cuadradon

Manchester United sakrifikon Januzajn për CuadradonUnited e ka seriozisht për mesfushorin kolumbian Juan Cuadrado. ‘Djajtë e Kuq’, së fundmi janë futur fuqishëm në garë për anësorin këmbëshpejtë dhe kërkojnë t’ia rrëmbejnë nga dora Chesleas, transmeton Telegrafi.

Skuadra e drejtuar nga Vincenzo Montella, Fiorentina i ka vënë vlerën prej 35 milionë euro lojtarit, dhe nën atë shumë nuk duan të dëgjojnë për asnjë ofertë tjetër.

Por Louis Van Gaal ka në planë të ofroj mesfushorin kosovar Adnan Januzaj si huazim 18 muajsh si dhe 29 milionë euro për ta bindur Fiorentinën që t’ia japë Cuadradon.

Mbetet të shihet gjatë këtyre ditëve nëse skuadra ‘vjollcë’, do të dorëzohet përballë kësaj oferte të United.

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati

Komentoni