Home » Futboll » Manchester United e dëshiron Daniel Alvesin

Manchester United e dëshiron Daniel Alvesin

Manchester United e dëshiron Daniel AlvesinManchester United raportohet se ia ka vënë syrin mbrojtësit të Barcelonës, Daniel Alves.Agjenti i lojtarit së fundit tha se ata janë duke kërkuar klub të ri, pasi Barcelona nuk i ka ofruar kontratë të re lojtarit në Camp Nou.

Chelsea dhe Mancheser City janë lidhur me një transferim të tij, por kandidati më serioz tash po bëhet Manchester Unietdl

United është duke kërkuar përforcime në mbrojtje dhe duke qenë agjent i lirë, Alves është opsion shumë i përshtatshëm për klubin.

Djajtë e Kuq e shohin brazilianin si një alternativë më të lirë se dy caqet tjera, Nathaniel Clyne dhe Seamus Coleman, dhe janë favoritë për ta transferuar atë. /Telegrafi/

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni