Home » Kampionati Anglez » Manchester City triumfoj

Manchester City triumfoj

Manchester City shënoi fitore me shifra të larta 3:0 si udhëtues kundër skuadrës së Wolvesit, në ndeshjen e javës së 20-të të Premierligës angleze.

Futbollisti Tevez ishte autorë i dy golave dhe më i dalluari i kësaj mbrëmjeje. Tevez shënoi golat në minutën e 33-të e 86-të dhe Garrido në atë 69.

Skuadra e Manchester Cityt në çdo pikëpamje ka qenë më i mirë në lojë dhe po i kthehet formës së lartë me ardhjen në krye të saj të trajnerit të mirënjohur italian, Roberto Mancinit. Manchester City e mban vendin e gjashtë me 35 pikë, ndërsa rivali i tij, Wolvesi bie në vendin e 16-të me vetëm 19 pikë.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni