Home » Futboll » Luis Enrique: Rekordi i Guardiolës nuk do të asgjë

Luis Enrique: Rekordi i Guardiolës nuk do të asgjë

Luis Enrique: Rekordi i Guardiolës nuk do të asgjëEnrique është shprehur tejet i lumtur me performancën që ka treguar skuadra e tij gjatë ndeshjes së sotme, duke shtuar se rekordi i Guardiolës për të nuk do të thotë asgjë pasi atij i interesojnë më shumë trofetë.

Luis Enrique nuk është duke menduar fare për rekordin e Guardiolës, duke thënë se atij i interesojnë vetëm trofetë dhe asgjë tjetër.

“Rekordi i Guardiolas? Unë nuk e dija se kam barazuar rekordin prej 11 fitoreve radhazi, pasi rekordet nuk më interesojnë mua”.

“Ideja është që ne të shijojmë arritjet tona. Këto gjëra kanë vlerë vetëm kur sezoni të përfundojë. Nëse ne fitojmë trofe atëherë do të jetë një gjë shumë e mirë”, përfundoi Enrique.

Përndryshe, Barcelona momentalisht ka arritur të shënojë 11 fitore radhazi duke barazuar kështu rekordin e Guardiolës të arritur gjatë sezonit 2008-09.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni