Home » Futboll » Louis Van Gaal : Ja çfarë sulmuesi i duhet Man Utd’s

Louis Van Gaal : Ja çfarë sulmuesi i duhet Man Utd’s

Louis Van Gaal : Ja çfarë sulmuesi i duhet Man Utd’sMenaxheri i Manchester Unitedit, Louis Van Gaal ka bërë të ditur se skuadrës i duhet një sulmues vdekjeprurës, edhe pse në skuadër ka tre emra të mëdhenj si: Robin van Persie, Radamel Falcao dhe Wayne Rooney.

Sulmuesi më i rrezikshëm i Unitedit deri më tani është Robin Van Persie me 10 gola të realizuara. Por, holandezi kërkon një që shënon më shumë.

“Robin van Persie nuk mund ta mohojmë, Falcao nuk mund ta mohojmë dhe Rooney nuk është duke luajtur shumë përpara. Por ne nuk mund ta mohojnë se në këtë moment se ne nuk e kemi një sulmues i cili shënon 20 gola në sezon.”, tha Van Gaal.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni