Home » Futboll » Lorik Cana: Dua të luaj në Bundesligë

Lorik Cana: Dua të luaj në Bundesligë

Lorik Cana: Dua të luaj në BundesligëMbrojtësi shqiptar i Lazio-s, Lorik Cana ka bërë të ditur se në fund të këtij sezoni ose atij të ardhshmit do të largohet nga Serie A.

Cana tha se ka dëshirë që ta provojë vetën në Bundesligën gjermane dhe se e pëlqen atë ligë.

“Unë kam edhe një vit e gjysmë kontratë me Lazio-n, por mund të largohem në korrik ose vitin tjetër, varësisht se a do të arrijmë të kualifikohemi për në garat evropiane. Do të më pëlqente të provoj vetën në Bundesligën gjerman dhe më pëlqen ajo ligë”, u shpreh Cana.

Lazio aktualisht është në pozitën e gjashtë në Serie A me 34 pikë të tubuara.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni