Home » Futboll » Lojtarët e Real Madridit të mërkurën në Tiranë

Lojtarët e Real Madridit të mërkurën në Tiranë

Çmimi i biletave për të parë nga afër yje të futbollit botëror do të jetë më i ulët se në dy ndeshjet e kaluara, kur luajti skuadra e Milanit.

Klubi mbretëror, Real Madridi, të mërkurën, më 20 janar, do të ndeshet me skuadrën simpatike, Graniti nga Erseka, e cila bën gara në Superligën e Shqipërisë. Nga adhuruesit e futbollit po mbretëron interesim i jashtëzakonshëm që t’i shohin yjet e Realit, si Ronaldon, Raul, Benzema, Ramos, Casillas, Kaka e shumë të tjerë.

Për këtë ndeshje kureshtje kanë shprehur jo vetëm adhuruesit e futbollit nga Shqipëria e Kosova, por edhe nga shtetet e rajonit. Reali me yjet në orën 18.00 zbarkon në stadiumin “Qemal Stafa” që t’i mat forcat me Gramozin. Ky takim zhvillohet për “Trofeun Oil Taçi”, është gara e tretë më radhë që zhvillohet për këtë trofe në Tiranë.

Çdo gjë është e gatshme në Tiranë dhe janë marrë të gjitha masat e sigurisë së lartë për këtë ndeshje futbolli. Interesim i jashtëzakonshëm i adhuruesve që të shohin nga afër si luajnë yjet e Realit e në veçanti të adhuruarit e tyre, si Kaka e Ronaldo. Dy futbollistë që tronditën botën e futbollit me transferet më të shtrenjta e sidomos Ronaldo, i cili edhe është reprezentues i kombëtares së Portugalisë.

Klubi i Gramozit do të orvatet të jep një lojë të mirë dhe të kënaq adhuruesit e tubuar në stadium, që pritet të jetë i mbushur me adhurues. Trajneri Manuel Pelegrini, pas humbjes tronditëse të së shtunës në Bilbao nga Athletico do të përpiqet në Tiranë të rehatoi veten dhe klubi të marrë këmbën e mbarë në ndeshjen me Gramozin.

Reali është përgatitur në përgjithësi për këtë sfidë që nga shumë kush nuk llogaritet sfidë e vështirë kur dihet se çfarë skuadre ka Reali dhe çfarë ka Gramozi. Mediat shqiptare bënë të ditur se ndeshja e turneut të tretë “Taçi Oil Cup”, mes Realit dhe Gramozit të Ersekës do të ndiqet nga një numër i madh adhuruesesh dhe kjo do të ndodh për shkak të çmimit të ulët të biletave.

Çmimi i biletave për të parë nga afër yje të futbollit botëror do të jetë më i ulët se në dy ndeshjet e kaluara, kur luajti skuadra e Milanit.

Kuqezinjtë atëkohë edhe pse pa yje si të Realit, u ndoqën nga një numër rekord shikues shqiptarë, në një kohë që çmimi i biletave për ta ndjekur në “Qemal Stafa” ishte disa herë më i lartë. Para pak ditësh ishte thënë se vetëm për të ardhur Reali për të zhvilluar këtë ndeshje do t’i kushtojë organizatorit 2.5 milionë euro.

Shpërndaje:
 • Postoje tek Kapsit
 • Bookmark tek RuajFaqet
 • Facebook
 • Digg
 • del.icio.us
 • TwitThis
 • Live
 • Postoje tek Ngjarjet
 • StumbleUpon
 • Technorati
Etiketat: , ,

26 Responses to " Lojtarët e Real Madridit të mërkurën në Tiranë "

 1. real madridit says:

  mire qe e munde dramozin po mund e barcelonen

 2. selo says:

  shpresoj te fitoj Graniti ju pershendes nga Kosova

 3. SELMON says:

  bravo bre real qe e mujt dramozin por mujeni barcelonen 5 me 0 golat mi shenu kaka 2 ronaldo 2 dhe sergio ramos 1 jeni ma tfortit nbot tung selmani nga kosova

 4. noli says:

  hej bravo c.ronaldos se e du shum po gjith ashtu edhe kaka bravooooooo
  se spo di qysh mi ju tregu se qaq shum i du kta dy lojtar ronaldon edhe kakan

 5. noli says:

  edhe mesit shum inati ja kom se po fryhet shum po ronaldo e mun ndash per futboll ndash me pare ndash me kerre me qa dush e kom ronaldon te parin edhe kakan

 6. Mbretrit says:

  R.Madrid Ju duahh ME zemer 😀

 7. ela says:

  oo me ronaldo nuk ka bre bukurosh asht

 8. real madrid says:

  oo dihett bre kush o kampioonn qyyyyyyyyyy “REAL MADRID” me super yllin”CRISTIANO RONALDO” barcelonaa as ne thember nuk iu vjen ketyre prsh. te gjithe fansat e Realit dhe te cr7….hala madrid los amos madridistaa

 9. Mbreti says:

  ronaldo ma i forti se mesi ska gja prej ti veq mundohe veq vet a sen nuk di reali ma i forti

 10. dani says:

  hej me real nuk shtyet as kush bile bile me barcelon

 11. dani says:

  o ronaldo ta ha zemren fort qat messin ma ma ban dushk per gooogel

 12. dani says:

  o qy jky messi veq vet monohet se gja prej ti ska ronaldo ataa e knaq

 13. dani says:

  hej me real nuk shtyet as kush bile bile me barcelon

  e ter reali kta krejt dushk per gogel ma ban

 14. erind says:

  real… c.ronaldo duhet ti besh zbor l.mesi te gjithe jemi me ty.. forca real forcaaa 3-0 ronaldo 1 benzema

 15. Mbreterit says:

  oo dihett bre kush o kampioonn qyyyyyyyyyy “REAL MADRID” me super yllin”CRISTIANO RONALDO”… kta i mujn krejt boten e nuk po munen me mujt ni barcelon…e mun edhe barcennnn????? ♥♥♥ C.RONALDO ♥♥♥

 16. cristiano ronaldo says:

  ooooo veq kush ja ka inatin realit se ma i miri in world osht ani sidomossssss ronaldoooooooooooooooo ma i bukuri en bot edhe ata qe jon me barcelopen le te kallen krejt prej inatit se ma i fort se reali ska brehhh<3<3

 17. cristiano ronaldo says:

  edhe ky mesii 1 pllam mi tok e kishe une jom dikushi e soht kerkushi e guxha i mrapshttttt e thojn guxha ma i mir po qysh joooo veq inati thot kta se ma i mir se krisiiiiiii sosht kerkushhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh te dua cristiano ronaldoooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

 18. jana says:

  o valla mesi sen nuk vun . Po ronaldo ma i miri ne bot . edhe ku mesi 1 pllam ni tok e po munohet me lu vetem vet e ka hup penolltien . valla reali vunet ata qka jan me barcelonet et kthehen te reali se imir esht vetem kush e din

 19. dona lina says:

  o reali ma i miri ne krejt boten esht valla .

 20. dona lina says:

  o valla ku rsali esht ma i miri ne bot .Se ku messi ni pllam mi tok e sen nuk din vetem lazdrohet. te ghith adhuruesit e barcelones let te plasin prej inati se esht reali ma i mir ne bot krejt mas ronaldos tranohet

 21. jana says:

  lojtaret ma te mir te realit jan ronaldo,benzema,dl.maria,kaka,higuain

 22. gloria says:

  me realin nuk ka nevoj mu shty kerkush realiosht maj miri te dua higuain ronaldo kaka dimaria casilas ozyl kedira bensema ramos ju dua shum barcelonen kerkush se don aj qe e don osht budall

 23. linaa says:

  Heyy veq NEXT Real Madrid Nr.1 jeni sidomos C.RONALDO bravooo 😉

 24. yll says:

  real madrit nuk e nadaj kurr per jet qe asht ma i mir veq kush ja ka ninatit dhe se e kja mujt barecelona ky asht litari mai miri

 25. jena says:

  ska me real madridin bre por edhe c.ronaldo luan mir

 26. erlinda says:

  o bravo bre po me messin nuk munesh mu shty muje kon don po messin nuk mundesh me vjen shuuum keq hahhahaahah

Komentoni