Home » Futboll » Loew është trajneri më i mirë i vitit 2014

Loew është trajneri më i mirë i vitit 2014

Loew është trajneri më i mirë i vitit 2014Në ceremoninë gala të Zyrihut Cmimi i trajnerit të vitit shkoi për Joachim Loew.Joachim Loew mund Carlo Ancelottin dhe Diego Simeonen për të rrëmbyer çmimin e FIFA-s të trajnerit më të mirë të vitit 2014.

Gjermani morri nga duart e Otmar Hitzfield dhe gjithcka i dedikohet suksesit fantastik të arritur në Brazil ku Gjermania e tij u shpall me meritë Kampione e Botës. Cmimi flet per te dytin vit rradhazi gjermanisht duke qene se edhe edicionin e kaluar u fitua nga Jupp Heynckes, fitues i Champions League me Bajernin e Mynihut.

Modest deri në fund, Joachim Loew deklaroi se nuk mendon se është ai trajneri më i mirë duke ja dedikuar këtë sukses, futbollistëve të Gjermanisë dhe gjithë bashkëpunëtorëve të tij. Falë suksesit në Botëror sot Loew shijon një vlerësim të tërin për të, është trajneri më i mirë i Botës.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni