Home » Liga e Kampionëve » Liverpooli triumfon

Liverpooli triumfon

tickets-for-liverpool-fcSkuadra e madhe, Liverpooli nuk ka edhe aq problem sepse kur do edhe shënon fitore qoftë brenda apo jashtë fushës së vet.

Liverpooli tregoi lojë të pëlqyeshme dhe e ka mundur me rezultat 2:0 si mysafirë Evertonin, në javën e 14-të të premierligës angleze. Në minutën e 12-të Yopo ka shënuar autogol për rezultatin 0:1, me të cilën rezultat përfundoi pjesa e parë e ndeshjes.

Kuyt në minutën e 80-të me golin e tij i dha goditjen përfundimtare Evertonit dhe ndeshja përfundoi me rezultat 0:2 në favor të Liverpoolit. Skuadra e Liverpoolit pas eliminimit nga garat e Champions Leagua e ka gjetur ngushëllimin në fitoren në Everton, e cila e rendit në vendin e pestë me 23 pikë të tubuara.