Home » Kampionati Anglez » Liverpooli shpëtoi me faqe të bardhë

Liverpooli shpëtoi me faqe të bardhë

liverpoolSkuadra e Liverpoolit me gjithë përpjekjet që të shënoi fitore, këtë nuk e arriti, duke barazuar 2:2 me Manchester Cityn, në javën e 13-të të premierligës angleze në futboll.

Kjo ndeshje ishte sa interesante aq edhe dramatike sa i përket rezultatit dhe të gjitha golat u shënuan në pjesën e dytë të lojës.

Skrtel në minutën e 50-të kaloi në epërsi Liverpoolin, duke ndezur në këmbë nga gëzimi të gjithë adhuruesit në stadium. Ndërkaq, mysafirët e barazojnë rezultatin 1:1 në minutën 69-të me golin e Adebayorit.

Nuk kaluan pak minuta pikërisht në minutën e 76-të dhe 1:2 për Manchester Cityn. Autorë i golit të epërsisë ishte futbollisti liverpoolIreland. Vendasit shpëtojnë më fytyrë dhe pas një minute (77’) barazuan rezultatin 2:2 me anë të golit të futbollistit Benayoun.

Aktualisht Manchester City zë vendin e pestë me 21 pikë, ndërsa Liverpooli radhitet i shtati me 20 pikë.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni