Home » Kampionati Anglez » Liverpooli dëshiron Philippe Mexesin

Liverpooli dëshiron Philippe Mexesin

Mediat angleze raportojnë se Liverpooli është duke përcjellë situatën e mbrojtësit Philippe Mexes te Roma.

Mbrojtësi francez do të jetë një lojtar i lirë në fund të sezonit, pasi ende nuk ka nënshkruar marrëveshje të re me Romën, dhe Redsat e shohin atë si një alternativë më të mirë dhe më të lirë se caku tjetër, mbrojtësi i Boltonit, Gary Cahill, shkruan Daily Mail.

Një mbrojtës i qendrës është prioritet për Liverpoolin, pasi Daniel Agger ka dështuar për shkak të lëndimeve, derisa Martin Skrtel dhe Sotirios Kyrgiakos kanë pasur mungesë të qëndrueshmërisë.

 

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni