Home » Futboll » Liverpooli barazoi edhe në Stoke

Liverpooli barazoi edhe në Stoke

Futbollistët e Liverpoolit megjithëse udhëhoqën me shifrat 0:1 nuk e ruajtën këtë epërsi deri në fund në ballafaqim me Stoken.

Golin e epërsisë e ka shënuar futbollisti Kyrgiakos pikërisht në minutën e 57-të kundër Stokes. Mirëpo, mikpritësit morën frerët e lojës në duart e veta, me disa veprime të rrjedhshme e barazuan rezultatin 1:1 në minutën e 90-të nëpërmjet futbollisti Huth.

Liverpooli po kalon njëra nga kriza më të mëdha viteve të fundit dhe ky barazim e ka lënë edhe më larg ambicieve për titullin e kampionit. Liverpooli radhitet i shtati me 34 pikë, ndërsa Stoke zë vendin e dhjetë me 25 pikë.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni