Home » Futboll » Liverpooli 20 milionë euro për Ezequiel Lavezzin

Liverpooli 20 milionë euro për Ezequiel Lavezzin

Liverpooli 20 milionë euro për Ezequiel LavezzinLiverpooli është afër për të arritur marrëveshje në vlerën e 20 milionë eurove me Paris Saint-Germain për transferimin e Ezequiel Lavezzit, raporton Daily Express.

Argjentinasi duket se me siguri do të largohet nga Parc des Princes pasi është lënë jashtë ekipit nga Laurent Blanc për stërvitjet dimërore, transmeton Telegrafi.

Paraqitja e fundit e Lavezzit ishte ajo prej pesë minutash në fitoren 1-0 ndaj Saint-Etienne, dhe kjo ka irrituar ish-sulmuesin e Napolit.

Liverpooli u përpoq ta transferojë atë qysh gjatë verës, por nuk ia doli dhe do të provojë ta transferojë atë sërish me negociatat që tashmë kanë filluar.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni