Home » Kampionati Francez » Lille shënoi fitore bindëse

Lille shënoi fitore bindëse

liga francesSkuadra e Lille ka arritur fitoren më ta lartë në javën e 14-të të Kampionatit të Francës në futboll.

Futbollistët e kësaj skuadre e mposhtën me rezultat 4:0 Valenciennesin. Ndeshja më interesante është zhvilluar në Paris, në mes PSG dhe Auxerre, të cilën e fitoi me rezultat minimal (1:0) skuadra mikpritëse.

Clement në minutën e 66-të ka shënuar edhe golin e fitores për PSG-në. Marseille ishte pritur të marrë pikë si udhëtues në përballje me Lensin, por pësuan humbje minimale 1:0. Lensi shënoi fitoren në minutën e tretë shtesë të lojës (93’) falë golit të futbollistit Eduardo. Edhe Sochaux ka shënuar fitore të ngushtë me shifra 1:0 kundër Nices, sikurse edhe Toulouse që fitoi me rezultat identik ndaj Boulognes. Grenoble ka befasuar si mysafirë, duke importuar një pikë në takim me Lorientin e favorizuar.