Home » Futboll, Kampionati Anglez » Lëndimi i Van Persiet është seriozë

Lëndimi i Van Persiet është seriozë

5216909Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka pranuar se lëndimi i Robin van Persie, gjatë ndeshjes ndërmjet Italisë dhe Holandës, është serioz.

Van Persie u largua herët nga loja pasi pësoi një lëndim pas një ndërhyrjeje të Giorgio Chiellinit dhe u zëvendësua nga sulmuesi i Milanit, Klaas-Jan Huntelaar.

Wenger i ka thënë tabloidit The Sun se lëndimi i 26-vjeçarit është mjaft serioz, edhe pse nuk duket ashtu në xhirime, kështu që ai mund të mungojë në gjashtë javët e ardhshme.

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni