Home » Kampionati Anglez » Lampard, lojari i dekadës në Premier League

Lampard, lojari i dekadës në Premier League

Londër, 24 dhjetor – Sipas statistikave, rezulton se mesfushori i Chelseat, Frank Lampard i ka të gjitha mundësitë për t’u shpallur lojtari më i mirë i dekadës së fundit në kampionatin anglez.
Tabloidi “The sun” shkruan se Lampardi është figura dominuese në statistikat e ligës superiore të Anglisë gjatë dhjetë vjetëve të.

Të dhënat e OPTA-s, e cila nxjerr statistikat e Premier League prej 1 janarit 2000, tregojnë se mesfushori anglez është ai që e meriton këtë titull.
Lampard ka numrin më të madh të ndeshjeve (345 gjithsej), numrin më të madh të fitoreve (210), numrin e dytë më të madh të pasimeve për gol (76) dhe numrin e katërt më të madh të golave të shënuar (100). /kohanet

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni