Home » NBA » Lakersat fituan mbi Rocketsat

Lakersat fituan mbi Rocketsat

Los Angeles Lakersat shënuan fitoren e katërt më radhë, kësaj radhe viktimë e tyre janë basketbollistët e Houston Rocketsit.

Kjo ndeshje përfundoi me rezultat 88:79 në favor të Los Angeles Lakersave. Dy basketbollistët më meritorë për fitoren e kësaj skuadre janë Andrew Bynum me 24 pikë dhe Kobe Bryant me 22 pikë. Edhe në ndeshjet të tjera të NBA-së janë zhvilluar lojëra interesante dhe me shifra të ngushta.

Rezultatet

Denveri-Golden State 123:122

Memphisi-Portlandin 109:105

Phoenixi-Sacramentos 113:109

Dallasi-Detroitit 98:93

Washingtoni-Philadelphia 104:97

Bullsat-Charlotte Bobcats 108:113

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni