Home » Kampionati Spanjoll » La Coruna e mund Atlético Madridin

La Coruna e mund Atlético Madridin

lacorunaNë praninë e 32.870 shikuesve, La Coruña shënoi fitore me rezultat 2:1 ndaj Atletico Madridit, në javën e 11-të të Kampionatit të Spanjës në futboll.

Golat e fitores për La Coruñën i shënuan Colotto (21′) e Guardado (90′-nga penalltia) dhe për mysafirët shënoi Agüero 0:1 (3′). Edhe Mallorca ka shënuar fitore të rëndësishme me rezultat 3:1 kundër Almerisë sikurse Villareali me rezultat identik mposhti Valladolidin.

Malaga barazoi në shtëpi 1:1 me Zaragozën, ndërsa Espanyol u befasua para shikuesve, duke humbur 0:2 nga Getafe. Xerez – Sporting Gijon, është zhvilluar një ndeshje interesante, por fatkeqësisht nuk ka pasur gola, duke përfunduar me rezultat 0:0.

Rezultatet

Athletic Bilbao – Barcelona 1:1

Real Madrid – Santander 1:0

Teneriffe -Sevilla 1:2

La Coruña – Atletico Madrid 2:1

Malaga – Zaragoza 1:1

Xerez – Sporting Gijon 0:0

Villarreal – Valladolid 3:1

Mallorca – Almeria 3:1

Espanyol – Getafe 0:2

Tabela

1. Real Madrid 11 9 1 1 27:8 28

2. Barcelona 11 8 3 0 29:8 27

3. Sevilla 11 8 1 2 21:8 25

4. La Coruña 11 7 1 3 16:12 22

5. Valencia 10 6 3 1 19:10 21

6. Mallorca 11 6 2 3 21:14 20

7. Sporting Gijon 11 4 5 2 12:10 17

8. Athletic Bilbao 11 5 2 4 12:14 17

9. Getafe 11 5 0 6 14:16 15

10. Espanyol 11 3 4 4 8:12 13

11. Osasuna 10 3 3 4 11:12 12

12. Zaragoza 11 3 3 5 15:22 12

13. Villarreal 11 3 3 5 17:15 12

14. Almeria 11 3 3 5 11:15 12

15. Valladolid 11 2 4 5 15:20 10

16. Teneriffe 11 3 1 7 8:21 10

17. Santander 11 1 4 6 10:20 7

18. Atletico Madrid 11 1 4 6 13:24 7

19. Xerez 11 1 4 6 3:16 7

20. Malaga 11 1 3 7 11:16 6

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni