Home » Kampionati Anglez » Kuyt: Liverpooli do të rikthehet në elitë

Kuyt: Liverpooli do të rikthehet në elitë

Dirk Kuyt është i bindur se Liverpooli është duke shkruar në rrugë të duhur drejt rimarrjes së vendit në elitën e futbollit.

“Unë kam nënshkruar (kontratën e re) pasi kam besim te klubi. Gjithçka që unë shoh tregon se ambiciet janë të larta. Caktimi i Steve Clarke, ndihmësit të Mourinhos te Chelsea, është një shembull. Një trajner shumë i mirë në fushë”.

“Klubi po mundohet për të arritur nivelin të cilit i takon klubi. Mendoj se unë jam në një prej top klubeve në Evropë. Synimi është ende të bëhemi kampionë, të fitojmë kupa, dhe unë do ta ndihmoj ekipin në këtë drejtim”, ka thënë Kuyt.

 

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati
Etiketat: ,

Komentoni