Home » Futboll » Kroacia dënohet me 80 mijë euro

Kroacia dënohet me 80 mijë euro

Komiteti disiplinor i UEFA-s ka dënuar Federatën e Futbollit të Kroacisë me 80 mijë euro për shkak të trazirave që shkaktuan tifozët e saj, simboleve naziste dhe fishekzjarrëve në ndeshjen kualifikuese kundër Gjeorgjisë.

Në Kroaci ishte pritur dënim edhe më i lartë, kështu që dënimi i sotëm i UEFA-s nuk është dukur edhe aq i madh.

Po ashtu ishte pritur që Kroacia ndeshjen e radhës kundër Izraelit ta luajë pa praninë e shikuesve, por UEFA nuk vendosi një gjë të tillë.

 

Shpërndaje:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Digg
  • del.icio.us
  • TwitThis
  • Live
  • Postoje tek Ngjarjet
  • StumbleUpon
  • Technorati

Komentoni